Vítejte v naší autentické finské sauně,

kde se setkává tradice a ohromující tepelný zážitek. Ponořte se do atmosféry skutečné finské sauny a objevte blahodárné účinky, které má na vaše tělo a mysl.

Finská sauna je symbolem uvolnění a obnovy. Při jejím užívání se vaše tělo postupně zahřívá, což stimuluje krevní oběh a pomáhá detoxikovat organismus. Svaly se uvolní a napětí odezní, zanechávajíc vás osvěžené a revitalizované.

Naše finská sauna je navržena s ohledem na autentičnost a pohodlí. Kvalitní dřevo a přesná regulace teploty vytvářejí ideální prostředí pro plnohodnotný saunový zážitek. Můžete si vybrat mezi různými teplotami a vlhkostmi, abyste si přizpůsobili saunování svým preferencím.

Po vstupu do naší finské sauny se ponořte do ticha a relaxujte. Cítíte, jak se teplo postupně proniká do vašeho těla, uvolňuje svalové napětí a podporuje regeneraci. Můžete si vybrat tradiční suché saunování nebo si dopřát osvěžující zážitek při opékání se zahřívaných kamenů.

Zažijte finskou saunu jako rituál očisty a znovuzrození. Nadechněte se vůně dřeva a pocitejte teplé doteky. Prožijte okamžik klidu a relaxace, který vás obnoví na všech úrovních.

Navštivte naši finskou saunu a dopřejte si autentický finský zážitek. Vaše tělo a mysl si to zaslouží. Zarezervujte si svůj čas a objevte blahodárnou sílu finské sauny.

Saunování i v soukromí
Pro stydlivé nabízíme pronájem prostor sauny pro privátní wellness
Privátní wellness

Chcete mít celou saunu jen pro sebe?

Rezervovat

Jak se správně saunovat?

Saunování je vhodné pro všechny věkové kategorie avšak lékaři doporučují saunování ve věku od 3 do 60ti let. Po šedesátce se zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Při saunování není dobré nikam spěchat, dejte tomu čas

V sauně bývá mezi 60°C a 100°C, v ochlazovacím bazénku pak většinou o něco méně než 20°C.

Nejvhodnější způsob jak si užít saunu je řádně se prohřát. To zabere 15-20 minut ve vyhřáté sauně. Ideální je k saunování si lehnout neboť v každém patře sauny je trochu jiná teplota a pro správné prohřátí by mělo být tělo ve stejné teplotě. Dále v leže tělu zabere daleko méně práce udržovat krevní oběh

Pro začátečníky se doporučuje začínat s menší teplotou ale dodržet daných 15 minut, postupně teplotu zvyšovat.

Po prohřátí následuje krok ochlazení, zpravidla skokem do ochlazovacího bazénku, slabší povahy mohou zkusit studenou sprchu ale ta není tak účinná. Zdaleka nejlepší je skočit do hromady sněhu nebo do zamrzlého Finského jezera

A třetím krokem je odpočinout si! Ideální je odpočívárna s pokojovou teplotou kde se na 15 minut natáhnete nebo si dopřejete krátkou masáž.

Toto opakujete několikrát po sobě.

Jak často se saunovat? Ideální frekvence návštěv sauny je 1x týdně.

V sauně buďte 3-4 krát po patnácti minutách

Desatero saunování

  1. Do sauny i hospody jen s umytýma nohama.
  2. Do ohřívárny vstupuj nahý, stydlínům se povoluje SUCHÝ ručník
  3. Před vstupem do sauny předehřej dolní končetiny teplou sprchou.
  4. První rundu započněte na nižším patře a po dvou minutách se přestěhujte výš.
  5. Pod zadnici vložte ručník neb prostěradlo, než vás za ni lázeňský vezme a vyhodí na mráz
  6. Odstraňování chlupů z nosu, mazu z uší, nehtů z paznehtů a pubického porostu si nechte na volné chvíle v úzkém kruhu rodinném.
  7. Nezírejte! Pokradmu se dívá každý, proto se přece do sauny chodí, ne?
  8. Dejte si pauzu. Není nic otravnějšího než couralové, kteří navazují rundy bez odpočinku.
  9. Pijte vodu, případně malé pivo. Mezi každou rundou aspoň sklenici.
  10. Děti do sauny berte, parchanty nechte doma.

Právě zde jsem objevil jak úžasné saunování je…– Filip